Edubilim Forumları - www.edubilim.com
Duyurular:

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ekim 21, 2014, 01:15:12 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

...::: EDuBiLiM :::...

Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  
Gönderen Konu: Dış Ticaret Bölümü-Bölüm Tanıtımı-Bölüm Dersleri  (Okunma Sayısı 117290 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 6
Mesleği: Sınıf Öğretmeni
Sınıf Öğretmeni Aday Adayı...

« : Ağustos 02, 2009, 02:32:46 ÖÖ »

Dış Ticaret Bölümü-Bölüm Tanıtımı-Bölüm Dersleri hakkında bilgiler Edubilim tarafından sizler için biraraya getirilmiştir

GENEL BİLGİ

Dış Ticaret Önlisans Programı, 1993 yılında Açıköğretim Siteminin yeniden yapılandırılması ile Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. Bu bölümden mezun olanlar kamu ve özel kuruluşlarda alanları ile ilgili çalışabilmektedirler.

PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim sistemine öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Açıköğretim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

AMAÇ

Bu program, ithalat ve ihracata dayalı bankacılık, taşımacılık, gümrük gibi dış ticaretle ilgili iş kollarında çalışacak ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Mezunlarına kendi işlerini kurabilecek bilgi ve beceriyi kazandırmayı hedefleyen bu programda, dış ticaret işlemleri, gümrükleme, kambiyo mevzuatı gibi dersler yer almaktadır.

SUNULAN OLANAKLAR

Dış Ticaret Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.

Anahtar Kelimeler: dış ticaret,açıköğretim,tanıtım,ders, iş olanakları

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 6
Mesleği: Sınıf Öğretmeni
Sınıf Öğretmeni Aday Adayı...

« Yanıtla #1 : Ağustos 02, 2009, 02:33:37 ÖÖ »

Dış Ticaret Bölümünün Dersleri

1. sınıf

-genel işletme
-dav. bil. giriş
-iktisada giriş
-genel matemetik
-genel muhasebe
-hukuka giriş
-temel bil. tekn.
-yabacı dil(ing-alm-fra)

2. sınıf

-ithalat ve ihracat uygulamaları
-kambiyo mevzuları
-türk dili
-uluslararası pazarlama
-a.i.t.t
-Dış Ticaret İşlemlerinin Muhasebeleştirilmesi
-Dış Ticarete Giriş
-Gümrükleme

Anahtar Kelimeler: dış ticaret,açıköğretim,tanıtım,ders, iş olanakları

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Yeni Üye
*
Üye No: 96416
Mesleği: Öğrenci

« Yanıtla #2 : Ekim 12, 2010, 02:02:56 ÖS »

Verdigin bilgiler için teşşekkürler  Cheesy Cheesy
Yeni Üye
*
Üye No: 108866

« Yanıtla #3 : Aralık 12, 2010, 04:56:59 ÖS »

dış ticaret bölümünde 1.sınıf ingilizce 2. sınıfta +1 yabancı dil eğitimi verildiğiini duymuştum böyle bişi var mı peki.
Yeni Üye
*
Üye No: 114888

« Yanıtla #4 : Ocak 04, 2011, 01:13:38 ÖS »

dış ticaret bölümünde 1.sınıf ingilizce 2. sınıfta +1 yabancı dil eğitimi verildiğiini duymuştum böyle bişi var mı peki.

Aöf de yok örgün eğitimlerde varsa bilemem fakat şu bi gerçek en az 1 dili ana dilin gibi 2. bir dilide yine ana dilin gibi bilmelisin kendin öğreneceksin ayrıca bir eğitimi yok .

Akıllı bir adam yalnız kendi tecrübelerinden , çok akıllı bir adam başkalarının da tecrübelerinden yararlanır ...
Yeni Üye
*
Üye No: 171209

« Yanıtla #5 : Ocak 26, 2012, 04:56:55 ÖS »

Düzce Üniversitesi'nde Dış Ticaret okuyorum ilk sene normal ingilizce eğitimi veriliyor (1. ve 2. yarıyılda)2. yıl da ise yine 1. ve 2. yarıyıllarda mesleki ingilizce eğitimi verliyor.
Yeni Üye
*

« Yanıtla #6 : Ocak 26, 2012, 04:59:06 ÖS »

Ayrıca bir dil eğitimi benim okuduğum okulda yok ben +1 dil olduğu için bu bölümü seçmiştim Almanca ve Fransızca var diye biliyordum ama bu okulun yönetmeliğine bağlı bir şey , üniversitelerin seçimine göre değişiyor.
Yeni Üye
*

« Yanıtla #7 : Ocak 26, 2012, 05:09:02 ÖS »

Yukarıda bellirtilen dersler de aöf nin dersleri sanırım biz ilk yıl 1. dönemde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I Dış Ticaret İşlemleri I İşletme Mikro Ekonomi Temel Hukuk Ticari Matematik Türk Dili I Yabancı Dil I 2. dönemde ise Atatürk İlk. ve İnkılap Tar. II Dış Ticaret İşlemleri II Bilgi ve İletişim Teknolojisi Genel Muhasebe Makro Ekonomi Ticaret Hukuku Türk Dili II Yabancı Dil II 2. yıl 1. dönemde Araştırma Yöntem ve Teknikleri Dış Ticaret İşlemleri Muhasebesi İletişim İşletme Yönetimi I Uluslararası İktisat I Uluslararası Pazarlama Sigorta Ve Risk Yönetimi Girişimcilik Mesleki İngilizce 2. dönem derslerini henüz bilmiyorum ders seçimleri başladığında onları da yazarım...
Etiket: dış ticaret Açıköğretim tanıtım ders  iş olanakları 
  Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  

Gitmek istediğiniz yer:  

Planlar ve Haftalar

Edubilim I Urllist I Etiketler I Rss I Google Etiketleri I Site Map I Reklam Web Stats

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!