Edubilim Forumları - www.edubilim.com
Duyurular: 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı....

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Nisan 16, 2014, 04:03:21 ÖS

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

...::: EDuBiLiM :::...

Sayfa: [1] 2  
  Bu Konuyu Gönder  
Gönderen Konu: Gpedit.msc (Grup İlkesi) Açılmıyor ,Devre Dışı , Kilitlendi ( Sorunun Çözümü)  (Okunma Sayısı 91165 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 6
Mesleği: Sınıf Öğretmeni
Sınıf Öğretmeni Aday Adayı...

« : Aralık 15, 2008, 07:24:29 ÖS »

Aşağıda gpedit.msc yi nasıl aktif edeceğiniz konusunda öneriler sunulmuştur. Edubilim olarak sizler için araştırdık , çözüm bize ait olduğu için karşılaştığınız problemleri buraya yazarsanız seviniriz...

Bilgisayara spyware, trojan , virüs gibi zararlı programcıklar bulaştığında kayıt defteri(regedit) , görev yöneticisi ( taskmgr) , gpedit.msc gibi windowsun faydalı özellikleri devre dışı kalabiliyor.

Regedit açılmıyor , devre dışı ( Regedit Kilidinin Açılması - Çözüm)

Görev Yöneticisi Kiltlendi, Açılmıyor, Devre Dışı ( Çözümü Burada - Taskmgr )

Sorunlarının çözümlerini daha önce verdik, şimdi sırada gpedit.msc.....

Baştan söyleyeyim , dosyalarda değişşiklik yapmadan önce yedeklerini alınız, yani farklı bir yere ilgili dosyaları kopyalayınız.

Benim bilgisayarımdada böyle bir sorun vardı ve aldığım uyarı şu şekildeydi . Başlat -> Çalıştır a gpedit.msc yazınca

MMC C:\WINDOWS\system32\gpedit.msc dosyasını açamıyor

İnternette yaptığım araştırmalarda gpedit.msc xp home edition da çalışmaz yazıyordu. Eğer siz xp home edition kullanıyorsunuz sorun bundan kaynaklanıyordur.(Home edition da gpedit.msc yoktur) Ama ben xp professional edition kullandığım için farklı bir çözümü olmalıydı. Yaptığım araştırmalarda bir sonuç bulamadım ve kendi sorunumu kendim çözmeye karar verdim.
Bilgisayarımda çift işletim sistemi kullandığım için , diğer işletim sisteminin windows sistem32 klasörü içerisinde ki gpedit.msc ve gpedit.dll dosyalarını kopyalayarak , aktif kullandığım işletim sistemindeki dosyalarla değiştirdim.Şu an gayet güzel çalışıyor... Wink

--İlk olarak C:\WINDOWS\system32 klasörüne girin (işletim sisteminiz d deyse  d de windows klasörü içindeki system32 klasörüne girin)

--gpedit.msc ve gpedit.dll dosyalarını kopyalayın masaüstüne yapıştırın. Böyleyece yedeklerini almış olduk

--http://edubilim.net/yukle/download.php?file=147gpedit.rar adresinden çalışan gpedit.msc dosyasını indirin ve dosyaları rardan çıkartın...

--Sonrada bunları işletim sisteminizdeki windows klasörü altındaki system32 klasörü içine onları atın ve dosyaları değiştirin.

Artık gpedit.msc çalışır ama benim bilgisayarımda kaydedilen özellikler gibi olabilir.gpedit.msc dosyanızda istediğiniz değişiklikleri sonradan yapabilirsiniz. Sorun olursa masaüstüne kopyaladığımız dosyaları tekrar eski yerlerine atın...

Karşılaştığınız problemleri ve sorunu çözüp çözmediğini yazarsanız bizim içinde çok yararlı olur...
« Son Düzenleme: Aralık 17, 2008, 03:00:27 ÖS Gönderen: KILIC » Logged

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Administrator
Uzman Üye
Üye No: 1

« Yanıtla #1 : Aralık 22, 2008, 06:57:14 ÖS »

40 kez indirilmiş ama biri mesaj yazmamış. Angry Mesaj yazan olmazsa konu açmanın çözüm üretmenin ne anlamı var değilmi? İnsan soğuyor konu açmaktanda , mesaj atmaktanda.

Emeğine sağlık, böyle bir sorunum olursa deniyecem...

2009-2010 İlköğretim Yıllık Planları(Tüm Dersler)

1. Sınıf  - 2. Sınıf - 3.Sınıf - 4.Sınıf - 5.Sınıf - 6.Sınıf - 7.Sınıf - 8.Sınıf
Yeni Üye
*
Üye No: 2735

« Yanıtla #2 : Ocak 04, 2009, 06:14:28 ÖÖ »

acil yardım!!!!!!!!!!!!!
bilgisayarımda gpedit.msc dosyası açılmıyordu yukarıdaki işlemleri harfiyen uyguladım daha sonra açıldı orda komutları yerine getirdim sonra kapadım şimdi ise ''''bilgisayarınızı etkileyen kısıtlamalar nedeniyle bu işlem iptal edildi.lütfen sistem yöneticinize başvurun '''' böyle bir yazı çıkıyor internete,msnye hatta winampı bile açamıyorum virüs programı kuracam onuda kuramıyorum,kişisel hesaplarada giremiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

thedeepend
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #3 : Ocak 04, 2009, 05:23:32 ÖS »

Ben Administrator oturumunu kullanıyorum , administrator oturumunu kullanmıyorsanız , ondan böyle bir uyarı alıyor olabilirsiniz... Bilgisayarınızı kullandığınız oturuma , daha doğrusu kullanıcıya Administrator yetkisi vermeyi deneyin...

Administrator oturumunu açın ve kullanıcılara istediğiniz yetkileri verin. Kullanıcılara nasıl Admin yetkisi verileceğini bilmiyorsannız onun içinde yardımcı oluruz...

Administrator oturumu açmak için bilgisayarınızdaki oturumunuzu kapatın . Ctrl + Alt +Delete ye çift tıklayın açılan pencerede kullanıcı adına administrator yazın şifre bölümünü de (muhtemelen boştur) boş bırakın...

Masaüstündeki bilgisayarım simgesine sağ tıklayın, yönet e tıklayın. Bilgisayar Yönetimi penceresi açılacak, burada yerel kullanıcılar ve gruplar a tıkla , sağ tarafta users var ona tıkla bilgisayardaki kullanıcı adları çıkar. oradan istediğin kullanıcıya sağ tıkla özellikler de açılan pencerede üyelik sekmesine tıkla orada ekle butonuna tıkla , gelişmiş butonuna tıkla , gruplar seçin penceresi çıkacak orada şimdi bula tıkla , altta kullanıcı grupları çıkacak . Administratoru seç tamam tamam tamam de artık seçtiğiniz kişi administrator yetkilerine sahip:)

Bilgi paylaştıkça çoğalır... Bildiklerinizi paylaşırsanız , bilmediklerinizi öğrenirsiniz....

Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil , neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür...
Yeni Üye
*
Üye No: 2735

« Yanıtla #4 : Ocak 06, 2009, 10:11:53 ÖS »

cevap için çok teşekkür ederim ama pc beni çıldırttı format attım yinede çok teşşekkür ederim sağolun varolun...........

thedeepend
Yeni Üye
*
Üye No: 5447

« Yanıtla #5 : Mart 02, 2009, 10:14:55 ÖS »

Teşekkürler ama bunu sadece sınırlı oturum için nasıl kullanabiliriz

Ya Aşk Birkaç Damla Enzimden İbaretse?
Yeni Üye
*
Üye No: 66048
Mesleği: Öğrenci

« Yanıtla #6 : Nisan 02, 2010, 01:37:11 ÖS »

arakdaslar bende yenı format attım gecenlerde gpedit.msc giriyom ama içerikleri görunmuyo yanı böyle anlatayım gpedit.msc giriyom ordan yönetim şalnonları gibi yerlere tıklıyom artıyı eksi ediyom ama içerik görünmüyo boş görünü neden olabılır
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #7 : Nisan 02, 2010, 02:03:05 ÖS »

Ekranın görüntüsünü çekip mesaj olarak gönderebilirmisiniz? Bence gpedit.msc nin farklı bölümleri açıktır , görünüm menüsündeki seçenekleri değişmeyi deneyin. Eğer o olmuyorsa öğeleri görüntülemek için yetkilendirilmemiş olabilirsiniz. İhtimal çok Smiley Görmek lazım...

Yeni Üye
*
Üye No: 66048

« Yanıtla #8 : Nisan 02, 2010, 04:42:11 ÖS »

http://rapidshare.com/files/371147480/adsae_z.bmp.html görüntüsü burda kardes ilgilendıgın için tşk ederım oturumum admınıstarator mesela ben burda yerel diskleri gizleyecem ama onun bulundugu satırlar çıkmıyo
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #9 : Nisan 02, 2010, 07:03:06 ÖS »

Administrator oturumuysa izinler tamdır büyük bir ihtimalle ama sizin gpedit.msc resminizde birçok özellik hiç yok  Smiley Daha önce böyle birşeyle karşılaşmadım ama büyük bir ihtimalle siz özelleştirilmiş bir xp kurmuşsunuzdur . Siz önce Administrator ayarlarını kontrol edin olmuyorsada  Orjinal bir xp cd si bulup format atmayı deneyin...

Eğer amacınız sadece sürücüleri gizlemekse , o işi farklı şekildede yapabilirsiniz... Ben sizin için bir anlatayım yapayım hemen Smiley
Aşağıdaki linke tıklayın...

Harddiskin Bölümlerini Gizleme (C-D-E gibi bilgisayarımdaki sürücüleri gizleme)

Yeni Üye
*
Üye No: 68224

« Yanıtla #10 : Nisan 10, 2010, 12:16:28 ÖÖ »

peki CP Home Edition için çözümü yokmu bunun hem regedit.hem görevyöneticisi açılmıyor
Administrator
Uzman Üye

« Yanıtla #11 : Nisan 10, 2010, 02:13:03 ÖÖ »

Regedit açılmıyor , devre dışı ( Regedit Kilidinin Açılması - Çözüm)

Şu konuda anlatılanları tavsiye ederim. Yani önce bir antivirüs programı yükleyin virüsleri temizleyin . Sonra combofixi çalıştırın . En son olarakta Ccleaner ile temizlik yaparsanız iyi olur...

Yeni Üye
*
Üye No: 76411

« Yanıtla #12 : Mayıs 11, 2010, 04:33:14 ÖS »

gpedit.msc çalıştır yaparken .dll bulunamadı diyor aynı şekilde görev yöneticisi vede regedit te açılmıo onlardada gerekli izinleriniz olmayabilir bilgisayar yöneticisiyim ana oturumumdada aynı iletiyi alıyorum ve birde metin2 pvp oynuyorum oyunu indirir ken sitede truva atı var diodu ama koskoca metin2 sitesinde eskiden yoktu şimdi nasıl olsun deyip anti virüs ü kapadım kısa süreliğine sonra da oyunu yükledim antivürüs ü açınca birden trojanlar fln girmiş anlıyacağınız anti vürüsüm açılmıo engelli exe leri açamıyorum internete girebiliyorum msn yede giriom ama oyunları açamıom mc die dosyası var ordan açıom ama counter da var counter da açılmıo ama içindeki halflife açılıo online da oynayabiliyorum içinden counter a girebiliom ama counter oynayamıom anlıyacağınız benim ya regedit i açmam yada grup yönetici sini açmam gerekio o yüzden yardım

Hacke[R]>Da[R]ca
Yeni Üye
*
Üye No: 77486

« Yanıtla #13 : Mayıs 15, 2010, 05:07:04 ÖS »

gpedit.msc komutu ile ilgi bazı sorularım olucak size;

gpedit.msc komutunu kullanarak bazı kısıtlamalar yaptım bilgisayarımda.bu kısıtlamaların baskası tarafından değiştirilmemesi için ne yapabilirim.bu komutu kapatım yada devre dışı yapıp sadece ben değiştirme işlemi yapıcam zaman çalıştırma imkenım var mıdır?

ve son olarak bu kısıtlamalar combofixi veya Ccleaner gibi işlemler yapıldığında silinir eski orjinal konumuna gelir mi acaba?

tesekkür ederim.
Yeni Üye
*
Üye No: 81701
Mesleği: Diğer Meslek Dalları

« Yanıtla #14 : Mayıs 29, 2010, 02:01:54 ÖS »

BEN hepsini denedim ama hiç birinde gideremedim bu sorunu.Regedit Çalışmıyor gpedit.msc hiç çalışmıyor. Tek sorun format gözüküyor
Yeni Üye
*
Üye No: 90991

« Yanıtla #15 : Eylül 01, 2010, 05:56:40 ÖS »

yazılanları takip ettim.fakat eklenti başlatılamadı şeklinde uyarı alıyorum ve görev yöneticisi içeriksiz-içi boş olarak çıkıyor

Atatürk en büyük
Yeni Üye
*
Üye No: 98960

« Yanıtla #16 : Ekim 25, 2010, 07:46:16 ÖS »

Bilgisayarımdaki 'win32 sality' virüsü için çözüm ararken. gpedit.msc kullanmayı öğrendim. Derken Görev yöneticimi yeniden görebilme umuduyla daldım içeri. Kullanıcı Yapılandırması/Yönetim Şablonları/System/Run only allowed windows applications (sadece izin verilen windows uygulamalarını çalıştır) bölümünde istenilen programlar listesini sıralıyordum ki; henüz gpedit.msc 'yi de bunlara dahil edemeden virus bilgisayarımı kapattı.
Dolayısıyla bir daha gpedit.msc'yi çalıştırma şansım olmadı.

Şimdi, acaba bu gpedit ile yaptığım değişikleri, regedit'te falan başka bir yolla yaparak, bu listeye gpedit.msc'yi de ekleme şansım var mıdır?
Yeni Üye
*
Üye No: 120220

« Yanıtla #17 : Ocak 25, 2011, 11:30:51 ÖS »

TEŞEKKÜRLER ; GERÇEKTEN EMEĞE SAYGI DUYMAK  GEREKİR. AMA İNSANOĞLU  BU ; EMEK VERMEDİĞİ  ŞEYLERE  FAZLA  DEĞER  VERMEZ.
« Son Düzenleme: Ocak 25, 2011, 11:38:39 ÖS Gönderen: BALTACI » Logged
Uzman Üye
Üye No: 11729
Mesleği: Diğer Meslek Dalları

« Yanıtla #18 : Ocak 25, 2011, 11:34:47 ÖS »

TEŞEKKÜRLER ; GERÇEKTEN EMEĞE SAYGI DUYMAK  GEREKİR. AMA İNSANOĞLU  BU ; EMEK VERMEDİĞİ  ŞEYLERE  FAZLA  FRĞRT  VERMEZ.

Birincisi tamamı büyük harf Yazılmaz,
ikincisi Türkçe yazılır,
Üçüncüsü yazmak zorunlu değildir,
Dördüncüsü biz düzeltiriz.
Yeni Üye
*
Üye No: 120308

« Yanıtla #19 : Ocak 26, 2011, 04:28:52 ÖS »

ALLAH RAZİ OLSIN  ÇOK İYİ OLMİŞTIR Kiss
Etiket: gpedit.msc  gpedit çalışmıyor  gpedit devre dışı   gpedit.msc açılmıyor gpedit.msc indir gpedit.msc download 
  Sayfa: [1] 2  
  Bu Konuyu Gönder  

Gitmek istediğiniz yer:  

Tüm toplama bilgisayar fırsatları için tıklayın !

Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
2009-2010 Yıllık Planlar 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Zümre Toplantıları 1.Sınıf 2.Sınıf 3.Sınıf 4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf 7.Sınıf 8.Sınıf
Belirli Günler ve Haftalar Birleşmiş Milletler Günü Kızılay Haftası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Dünya Tasarruf Günü
Yazılı Soruları
1. Yazılı Soruları

Edubilim olarak 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında da eğitimle ilgili , bilgi , belge ve dosyalarla tüm öğrenci ve öğretmenlerin yanındayız...
Tüm hakları sakllıdır. Edubilim 2007-2009. Bu sitede bulunan bilgi , belge ve dökümanların izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır. İletişim Adresi: edubilim@gmail.com

Edubilim I Urllist I Etiketler I Rss I Google Etiketleri I Site Haritası I Site Map I Reklam
Edu Sohbet -Webmaster -Edubilim2 -Oyunpiyatforum-- Web Stats

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Çok kısa bir süre sonra sitemize
yalnızca davetiye ile üye olunabilecek...
 Hem davetiye hakkı kazanmak için hem de sitemizdeki dosyaları indirebilmek için lütfen üye olun...
Üyelik tamamen ücretsizdir, üye olmak için tıklayın