Edubilim Forumları - www.edubilim.com
Duyurular:

*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun. Ekim 24, 2014, 09:58:13 ÖÖ

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

...::: EDuBiLiM :::...

Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  
Gönderen Konu: İlköğretim 2. Sınıf Türkçe Performans Ödevi (Hikaye Yazma)  (Okunma Sayısı 38221 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Editor
Uzman Üye
Üye No: 190

« : Ağustos 12, 2009, 06:19:39 ÖS »

İlköğretim 2. Sınıf Türkçe Performans Ödevi (Hikaye Yazma)

İlköğretim ikinci sınıf türkçe dersi performans ödevi ekte verilmiştir. (Ödevin nasıl yapılacağı ve değerlendirme kriterleri var dosyada , ödevi bu ölçüler doğrultusunda öğrenciler hazırlayacak)

Tema: Oyun ve Spor

Beklenen performans : Türkçeyi doğru,güzel ve etkili kullanma. Araştırma Yaratıcı düşünme

Anahtar Kelimeler : performans ödevi, performans görevi, proje ve performans ödevi, ilköğretim 2. sınıf , türkçe , ilköğretim 2. sınıf türkçe dersi performans ödevi, içerik düzeyi, sınıf düzeyi, tema adı, beklenen performans, puanlama yöntemi, dereceli puanlama anahtarı,projenin amacı, projenin konuları, projenin uygulanması, projenin değerlendirilmesi, projenin sunumu,dereceli puanlama ölçeği, rubrik,rubric
Ekteki Dosyalar Burada

« Son Düzenleme: Mart 25, 2010, 09:54:12 ÖS Gönderen: KILIC » Logged

Edu Sohbet  - Edubilim Sohbet Bölümü Sonunda Açıldı -  Giriş Yapmak İçin Tıklayın - Edu Sohbet

Edu Depo Açıldı... Ücret yok!  Limit Yok! Be
Editor
Uzman Üye
Üye No: 8994
Mesleği: Öğrenci

« Yanıtla #1 : Ağustos 12, 2009, 08:43:05 ÖS »

paylaşımınız için teşekkürler....

]
Sevgilerin en güzeli seni sevmek,
Özlemlerin en güzeli seni özlemek
Ve hayatın tadı sabah kalktığımda
Senin varolduğunu bilmek...
Yeni Üye
*
Üye No: 43511

« Yanıtla #2 : Aralık 23, 2009, 09:39:21 ÖÖ »

teşekkür
Yeni Üye
*
Üye No: 47773

« Yanıtla #3 : Ocak 07, 2010, 12:31:54 ÖS »

hocam bunun içinde hikaye yokkki
Uzman Üye
Üye No: 11729
Mesleği: Diğer Meslek Dalları

« Yanıtla #4 : Mart 08, 2010, 06:08:29 ÖS »

Ah gerizekalı kardeşim sanki ödevi vermiş gibi dosya koymuşsun.

Çalışanların, hazır yiyiciler tarafından sömürüldüğü güzide ülkemin ilerigerizekalısı,
şark kurnazı, pişmiş armudu ancak babanın evinde bulursun.
Yeni Üye
*
Üye No: 63143

« Yanıtla #5 : Mart 30, 2010, 02:02:05 ÖS »

Ben hikayemi yazdım ama uygun kapak yapamadım hazır kapak indirsek hazıra kaçmış olurmuyuz? Cheesy
Kapak yapmakta çok zorlanıyorum ben.
Yeni Üye
*
Üye No: 65193

« Yanıtla #6 : Mart 30, 2010, 06:44:21 ÖS »

Michael Jeffrey Jordan (d. 17 Şubat 1963) emekli ABD'li profesyonel basketbol oyuncusu ve aktif işadamıdır. ABD profesyonel basketbol ligi National Basketball Association (NBA) resmi sitesine göre, "Oybirliğiyle, Michael Jordan tüm zamanların en büyük basketbolcusudur."[1]  Michael Jordan döneminin en efektif pazarlama başarısı olan sporcularından biri olarak, NBA liginin 1980 ve 1990'larda tüm Dünya çapında popüler olmasında önemli rol sahibi oldu.

University of North Carolina'daki dikkat çekici performansından sonra, NBA takımlarından 1984 yılındaki NBA Draft'nda Chicago Bulls tarafından seçilerek bu takıma katıldı. Çok kısa sürede ligin yıldız oyuncuları arasında yer alarak, üretken ve skorcu oyunu ile seyircileri salona çekti. Sıçrama yeteneği, özellikle All Star Organizasyonu'ndaki slam dunk yarışmasındaki faul çizgisinden potaya smaç yapması ile, Jordan'a "Air Jordan" ve "His Airness lakaplarını getirdi. Aynı zamanda, basketboldaki en iyi savunma oyuncularından biri olarak da ünlendi. 1991 yılında Bulls ile ilk NBA şampiyonluğunu kazandı. Daha sonra iki sezon daha, 1992 ve 1993 şampiyonluk kazanarak takımı ile, "three-peat" olarak adlandırılan, üç kez üst üste şampiyonluk başarısı kazandı. Ancak, 1993-94 sezonu başlamak üzereyken aniden, beyzbol kariyerine devam etme amacıyla NBA'de basketbol oynamayı bıraktı. 1995-96 sezonunda tekrar Bulls'a döndü ve takımına 1996, 1997 ve 1998'de olmak üzere üç kez daha üst üste NBA şampiyonluğu kazandırdı. Bu dönemde Chicago Bulls ayrıca, 1995-96 sezonunda, normal sezon içinde 72 maç kazanarak en yüksek galibiyet oranına sahip oldu. 1998-99 sezonunda, Jordan tekrar basketbolu bıraktı, ancak iki sezon sonra 2001-02 sezonunda Washington Wizards takımının üyesi olarak tekrar basketbola döndü.

Kişisel başarıları arasında 5 kez MVP ödülü aldı ve 10 kez All-NBA Takımı ilk beş kadrosunda yer aldı. 9 kez NBA En iyi Savunma Kadrosu ilk beşinde, 14 kez NBA All-Star maçında ve 3 kez ise NBA All-Star maçı en değerli oyuncusu başarısı kazandı. İstatistiklerde 10 kez ligin en çok sayı atan oyuncusu, 3 kez top çalma birincisi oldu. Bunların dışında 6 kez NBA Finalleri MVP Ödülü aldı ve 1988 yılında NBA Yılın Defans Oyuncusu ödülü kazandı. Halen 30.12 sayı ortalaması ile NBA'in normal sezondaki, 33.4 sayı ile de play-offların en yüksek sayı ortalamasına sahip oyuncusudur. 1999'da, ESPN tarafından 20. yüzyıldaki Kuzey Amerika'nın en büyük sporcusu ilan edildi. Associated Press ise Babe Ruth'un ardından yüzyılın en başarılı ikinci sporcusu olarak açıkladı.

Jordan ayrıca adına çıkarılan ürünler ile de önemlidir. Nike firmasının 1985 yılında çıkardığı ve halen üretilen Air Jordan modeli ile firmanın popülerliğini oldukça arttırdı. Oyuncuya adanan ve 1996 yılında çekilen Space Jam adlı filmde oynamıştır. Jordan halen Kuzey Karolina'daki Charlotte Bobcats takımının yarı ortağı ve Basketball Operasyonları Yönetim Üyesi'dir.

Yeni Üye
*
Üye No: 65193

« Yanıtla #7 : Mart 30, 2010, 06:49:12 ÖS »

Oyun oynamak hem zevk hem başarı hemde mutluluktur.Oyun oynarken sporda yapmış oluruz çok güzel...ama bu oyun veya sporu düzgün oynamalı ve yapmalıyız.zaten oyun bu dur.İyi olan kazansın kötü olan hiç umut kaybetmesin işte oyun spr aynadır

Yeni Üye
*
Üye No: 67734
Mesleği: Matematik Öğretmeni

« Yanıtla #8 : Nisan 08, 2010, 10:33:27 ÖÖ »

teşekkürler...
bu arada bazıları saçmalamış,bence birileri o mesajları silmeli.
Yeni Üye
*
Üye No: 69107

« Yanıtla #9 : Nisan 13, 2010, 10:54:30 ÖÖ »

merhaba ben buse ögretmenim benden icinde sevgi dolu hikaye performns  ödevi istedi bu konuda yardım ederseniz sevınırım
Yeni Üye
*
Üye No: 71955

« Yanıtla #10 : Nisan 25, 2010, 01:05:53 ÖS »

arkadaşlar örnek amaçlı siteye bu performans ödevinden bir tane koya bilirmiyiz en azından nasıl olacağı konusunda yol gösterici olur her keze iyi hafta sonları
Yeni Üye
*
Üye No: 106407

« Yanıtla #11 : Aralık 02, 2010, 12:22:06 ÖÖ »

arkadaşlar bulut,su,damla, dağ, ırmak, kar, şemsiye kelimelerini kullanarak bir hikaye yazmam gerekiyor(ilköğretim 2. sınıf için) kılavuzluk yaparsanız çok sevinirim.
Yeni Üye
*
Üye No: 110765

« Yanıtla #12 : Aralık 19, 2010, 07:11:24 ÖS »

GiriŞ GELişme Ve Sonuçtan Oluşan 2.sınıfa Uygun Bir Hikaye Bulabilirmisiniz. (Kardeşim İçin)

hero_can_35@hotmail.comT3HL1K3 ve ByLiner Güçlerini Birleştirdi Her Oyunda HacKerizZZMetin2de: 234 pvp serverde gm lik   2serverde TL likKnight ta : 154 serverde Aktif OyunculukK
Yeni Üye
*
Üye No: 127710

« Yanıtla #13 : Mart 11, 2011, 08:29:52 ÖS »

DAHA GÜZEL VE YAŞANABİLİR BİR DÜNYA KONULU 2.SINIFA UYGUN BİR ÖYKÜ YAZMAMIZ GEREKİYOR.YARDIMCI OLABİLECEK OLAN VAR MI ACABA? NASIL BİR ŞEY OLABİLİR? FİKİR VERİRSENİZ SEVİNİRİM.
Yeni Üye
*
Üye No: 129567

« Yanıtla #14 : Mart 17, 2011, 11:56:18 ÖS »

İlköğretim 2. Sınıf Türkçe Performans Ödevi (Hikaye Yazma)

İlköğretim ikinci sınıf türkçe dersi performans ödevi ekte verilmiştir. (Ödevin nasıl yapılacağı ve değerlendirme kriterleri var dosyada , ödevi bu ölçüler doğrultusunda öğrenciler hazırlayacak)

Tema: Oyun ve Spor

Beklenen performans : Türkçeyi doğru,güzel ve etkili kullanma. Araştırma Yaratıcı düşünme

Anahtar Kelimeler : performans ödevi, performans görevi, proje ve performans ödevi, ilköğretim 2. sınıf , türkçe , ilköğretim 2. sınıf türkçe dersi performans ödevi, içerik düzeyi, sınıf düzeyi, tema adı, beklenen performans, puanlama yöntemi, dereceli puanlama anahtarı,projenin amacı, projenin konuları, projenin uygulanması, projenin değerlendirilmesi, projenin sunumu,dereceli puanlama ölçeği, rubrik,rubric

DAHA GÜZEL VE YAŞANABİLİR BİR DÜNYA KONULU 2.SINIFA UYGUN BİR ÖYKÜ YAZMAMIZ GEREKİYOR.YARDIMCI OLABİLECEK OLAN VAR MI ACABA? NASIL BİR ŞEY OLABİLİR? FİKİR VERİRSENİZ SEVİNİRİM.
Yeni Üye
*
Üye No: 134042

« Yanıtla #15 : Nisan 01, 2011, 07:30:21 ÖS »

DAHA GÜZEL VE YAŞANABİLİR BİR DÜNYA KONULU 2.SINIFA UYGUN BİR ÖYKÜ YAZMAM GEREKİYOR.YARDIMCI OLABİLECEK OLAN VAR MI ACABA? NASIL BİR ŞEY OLABİLİR? FİKİR VERİRSENİZ SEVİNİRİM.
Yeni Üye
*
Üye No: 142858

« Yanıtla #16 : Mayıs 13, 2011, 10:55:23 ÖS »

DAHA GÜZEL VE YAŞANABİLİR BİR DÜNYA KONULU 2.SINIFA UYGUN BİR ÖYKÜ YAZMAM GEREKİYOR.YARDIMCI OLABİLECEK OLAN VAR MI ACABA? NASIL BİR ŞEY OLABİLİR? FİKİR VERİRSENİZ SEVİNİRİM.
Yeni Üye
*
Üye No: 144993

« Yanıtla #17 : Mayıs 24, 2011, 04:46:57 ÖS »

la olum herkez yapmayı bilir amma uğraşmak istemez zaten bin tane işimiz var gelebildiğimize dua adin ya  )=:)))

kralsız eğitim olmaz
Etiket: performans ödevi  performans görevi  proje ve performans ödevi 
  Sayfa: [1]  
  Bu Konuyu Gönder  

Gitmek istediğiniz yer:  

Planlar ve Haftalar

Edubilim I Urllist I Etiketler I Rss I Google Etiketleri I Site Map I Reklam Web Stats

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!